HomeUPSAPC UPS SURT48XLBP APC Smart-UPS RT 48V Battery Pack
Previous product
UPS
SUVTRT20KF2B5S APC Smart-UPS VT 20kVA Tower UPS Call for Price
Back to products
Next product
UPS
SURT009 APC Smart-UPS RT 3000VA, 100-120VAC, Output Hardwire Kit Call for Price
SURT48XLBP APC Smart-UPS RT 48V Battery Pack
Call for Price
SURT48XLBP Overview
APC Smart-UPS RT 48V Battery Pack
Compare
Add to wishlist
SKU: SURT48XLBP Categories: APC UPS, UPS
Share
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
SURT48XLBP Technical Specifications
Manufacturer: Schneider Electric SA
Manufacturer Part Number: SURT48XLBP
Brand Name: APC by Schneider Electric
Product Line: Smart- UPS
Product Model: SURT48XLBP
Product Name: SURT48XLBP UPS External Battery Pack
Product Type: External Battery Pack
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “SURT48XLBP APC Smart-UPS RT 48V Battery Pack” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
Related products
Compare
Close
SUVTRT20KF2B5S APC Smart-UPS VT 20kVA Tower UPS
UPS, APC UPS
Call for Price
SUVTRT20KF2B5S Overview
APC Smart-UPS VT 20kVA Tower UPS
Add to wishlist
Quick view
Close
SURT8000XLT-1TF3 APC Smart-UPS RT 8000VA 208V
UPS, APC UPS
SURT8000XLT-1TF3 Overview
APC Smart-UPS RT 8000VA 208V
Quick view
SYA16K16IXR APC Symmetra LX 16kVA Scalable to 16kVA N+1 Ext.
SYA16K16IXR Overview
APC Symmetra LX 16kVA Scalable to 16kVA N+1 Ext.
SURT192RMXLBP3U APC 1920VAh UPS Battery Pack – 192V DC
SURT192RMXLBP3U Overview
APC 1920VAh UPS Battery Pack – 192V DC – Spill Proof,
SUA750RM2U APC Smart-UPS 750VA USB & Serial RM 2U 120V
SUA750RM2U Overview
APC Smart-UPS 750VA USB & Serial RM 2U 120V Intelligent and efficient network power protection from entry level to scaleable runtime. Ideal UPS for servers, point-of-sale, routers, switches, hubs and other network devices. Includes: CD with software, Rack Mounting Brackets, Rack Mounting support rails, Smart UPS signalling RS-232 cable, USB cable, User Manual
SC450RM1U APC Smart-UPS SC 450VA 1U Rackmount/Tower UPS
SC450RM1U Overview
BN1500M2 Back UPS PRO BN 1500VA, 10 Outlets, 2 USB Ports, AVR
BN1500M2 Overview
Back UPS PRO BN 1500VA, 10 Outlets, 2 USB Charging Ports, AVR, LCD interface
BX1000M Overview
FREE SHIPPING
Carrier information.
ONLINE PAYMENT
Payment methods.
24/7 SUPPORT
Unlimited help desk.
100% SAFE